United dhe City me fitore minimale (VIDEO)

Manchester United ka arritur të shënojë një fitore të vështirë kundër skuadrës Norvich me rezulltat 1:0, një fitore e rëndësishme në kuadër ...

Manchester United ka arritur të shënojë një fitore të vështirë kundër skuadrës Norvich me rezulltat 1:0, një fitore e rëndësishme në kuadër të xhiros së 19 të Premier Ligës Angleze.
Pjesa e parë ishte dukshëm më e mirë për Norvich por një gabim i mbrojtjes së tyre bëri që unitet të kalojë në epërsi në minutën e 57 të takimit ku shënoi Welbeck. Me këtë fitore Manchester barazohet me pikë me Liverpool dhe merr vendin e 6-të.
Në këtë ndeshje nga minuta e 70 në lojë u inkuadrua edhe Adnan Januzaj i cili zëvendësoi mesfushorin japonez Kagawa.
Nga ana tjetër fitore të vështirë ka shënuar edhe Manchester City i cili i ka dalë përpara Arsenalit, por që ky londinez ka një ndeshje më pak të zhvilluar.
City mposhti skuadrën që qysh tash duket se do të luftojë për mbijetesë, Crystal Palace me rezultat minimal 1-0. Golin e vetëm e shënojë Dzeko në minutën e 66.

Norwich City 0-1 Manchester United Highlight 28... by ifihighlights

Manchester City 1-0 Crystal Palace (Highligths) by videosondailymotion